top of page

İletişim

Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçin

  • Black Instagram Icon

YÜZ ESTETİĞİ
(Yüz Germe-Rhytidektomi, Orta yüz germe)

keremsamikaya.com sitesi burun estetiği, yüz estetiği, botox, dolgu ve diğer estetik işlemler hakkında bilgilendirmektedir.

Yüz germe (ritidektomi), yaşla birlikte orta yüzde oluşan anatomik değişikliklerin düzeltilmesi olarak tanımlanabilir.

 

20-25 yaşından itibaren

Alt ve orta yüzde yağ dokularında çene üzerine doğru sarkma , çene konturlarında silinme, yağ rezorbsiyonuna bağlı yüzde hacim kaybı olur, tutucu bağların arasından yağ dokuları sarkar, orta yüz yağ yastığının sarkmasına bağlı kıvrımlarda da belirginleşme olur, çene-boyun arasındaki açı küntleşip, boyun bantları belirginleşebilmektedir.

Yaşlanma ile birlikte kemik ve yağ dokularında azalma meydana gelmesi ile kafatası incelir ve küçülür; cilt elastisitesinin kaybolması ile kafatasının üzerini örten deri ve yumuşak doku esnekliği artar.

Kaşlar yavaş yavaş yerlerinden aşağıya doğru inerler. Kaşlardaki düşüklük, üst göz kapaklarındaki deri fazlalığı ile birlikte tipik bir yaşlanan göz görüntüsü oluşturur.

Yüz germe ameliyatlarında birçok  değişik teknik tariflenmektedir.

Ancak yüz germe ameliyatlarında  alt ve orta yüz açısından değerlendirmenin iyi yapılması ve hastanın problemlerine yönelik olarak uygun tekniğin seçilmesi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Sonuç olarak yaşlanma ile birlikte oluşan bu anatomik değişikliklerin doğru analiz edilmesi ve hastanın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hastaya özel doğru ameliyat planı yapılması gerekmektedir.

''Hastaya özel planlama… Genç ve parlak bir görünüm…''

Merak ettikleriniz ile ilgili lütfen bizimle iletişime geçin.
Sizi arayalım...

Sorularınızı bekliyoruz  

bottom of page