top of page
Doç. Dr. Kerem Sami Kaya'nın kliniğinde çekilmiş bir fotoğrafı.

Doç. Dr. Kerem Sami Kaya Kimdir?

      Erzurum’da 1978 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbulda tamamladı. 1995 yılında Özel Ahmet Şimşek Koleji’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 2001 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra iki yıl işyeri hekimliği yaptı. Daha sonra 2005-2010 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz ihtisasını tamamladı. Sonrasında Malazgirt devlet hastanesi (2010-2012), Özel Medicalpark Hastanesi (2012-2014) ve  Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (2014-2022) kulak burun boğaz uzmanı olarak çalıştı. 

   Kulak burun boğaz uzmanı olarak  öncelikli ilgilendiği alanlar ; burun estetiği (primer ve revizyon rinoplasti), yüz ameliyatları (derin plan yüz germe, orta yüz germe, kaş kaldırma, dudak kaldırma, yanak inceltme), çene estetiği (mentoplasti), göz estetiği (blefaroplasti), kepçe kulak ameliyatı (otoplasti), yüz felci ile ilgili ameliyatlar, ameliyatsız estetik uygulamalar (botox, dolgu, PRP v.s.) ve diğer rinoloji ameliyatları'dır (sinüzit, polip v.s.). Bu alanlar ile ilgili birçok kurs, sınav ve toplantıya katıldı. Avrupa KBB derneğinin düzenlediği yazılı board sınavını ve Türk KBB BBC Derneği'nin düzenlediği yeterlilik sınavını başarı ile tamamladı. 2015 - 2016 yıllarında düzenlenen Türk KBB BBC Derneği Yüz Plastik Cerrahisi Okulu'nu da başarı ile tamamladı. 2020 yılında da, Şişli Etfal hastanesinde çalıştığı dönemde doçentlik ünvanı almaya hak kazandı.

   Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği ( EAFPS) ve Türkiye Yüz Plastik Cerrahi Derneği (YPCD) üyelikleri bulunmakta olup bu derneklerin düzenlediği toplantı ve kurslara katılmaktadır. Ayrıca  Prof. Dr. Özcan Çakmak'ın düzenlediği ve Avrupa Yüz Estetik Cerrahisi Derneği'nin yüz gençleştirme fokus grup aktivitesi olan 2018 ve 2019 FACEISTANBUL toplantılarının da başkan yardımcılığını yapmıştır.  2022 yılından itibaren de kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

Akademik Bilgiler

  • Kulak Burun Boğaz da semptomlar kitabında 'Yüzde volüm kayıplarına yaklaşım' ile ilgili bölümü yazarak katkıda bulunmuştur.

  • Rhinoplasty - A Case Based Approach adlı kitapta ezilmiş kartilaj kullanımı ile ilgili üç konuda katkıda bulunmuştur.

  • Kulak Burun Boğaz baş boyun cerrahisinde güncel yaklaşım dergisinde 'Yüz estetik cerrahisi' sayısında yüz germe ve orta yüz germe konularında katkıda bulunmuştur.

Kulak Burun Boğaz da semptomlar kitabına yüzde hacim azalmasına bağlı değişikler ile ilgili bölümü yazarak katkıda bulundum .
Rhinoplasty kitabı görseli mevcut.
Güncel yaklaşım dergisi yüz estetik cerrahisi sayısı kapak görseli mevcut.
Makaleler
Sertifikalar
Facelift techniques makalesi özet görseli.
Fasiyal Plastik Surgery dergisi kapak görseli mevcut.
bottom of page