top of page

MEDİKAL UYGULAMALAR

keremsamikaya.com sitesi burun estetiği, yüz estetiği, botox, dolgu ve diğer estetik işlemler, kepçe kulak hakkında bilgilendirmektedir.

Cerrahi olmayan yüz gençleştirmeye yönelik yapılan uygulamalarda ( Botoks, PRP , Dolgu ) en ince iğneler kullanıldığından ağrı çok az olmakta ve kolay tolere edilebilmektedir, ayrıca tedavi öncesi topikal anestezik madde sürülerek ağrının daha da az olması sağlanmaktadır.

Botoks nedir? Botulinum toksini adlı bir protein içeren bu uygulama kasların geçici olarak gevşemesini sağlayarak istenmeyen kas aktivitesini engeller. Bu sayede kırışıklıkların görünümü azalır ve belirli tıbbi koşullar örneğin migren, aşırı terleme, diş sıkma, aşırı tükrük salgılanmasını kontrol etmek gibi çeşitli tıbbi ve kozmetik amaçlarla kullanılan bir enjeksiyon tedavisidir.

Platelet rich plasma (PRP) (trombositten zenginleştirilmiş plazma) uygulaması, kişinin kendi kanından ayrıştırılan trombositlerin kullanılıyor olması nedeniyle son derece güvenlidir. Kırışıklık, leke oluşumları, yara izleri, cilt çatlakları ve saç dökülmelerinde uygulanabilmektedir.Hedeflenen bölgede onarılma ve yenilenme süreci tetiklenmiş olur.

 

Dolgu maddeleri, günümüzde çok farklı çeşitte mevcuttur ve herbirinin de değişik firmalar tarafından üretilen değişik piyasa isimli çeşitleri bulunmaktadır. Hyaluronik asit, en çok kullanılan dolgu maddesidir. Allerji riski oldukça azdır,  Dolgu maddeleri içeriklerine ve yoğunluklarına göre farklı derinliklere uygulanabilir. Geçici dolgu maddelerinin etki süreleri uygulanan maddenin cinsine göre 6-24 ay arasında değişmektedir. 

Dolgu ve Botoks pek çok bölgeye aynı seansta uygulanabilir.

Mimik kaslarının fazla çalışmasından dolayı gelişen derin çizgilerde ise (kaşlar arasındaki dik çizgiler, dudakların etrafındaki dik çizgiler) ideal sonuç alabilmek için, botox uygulamasından 1 hafta sonra yüzeyel dolgu uygulanması önerilir..

''Kırışıklık olmayan, parlak güzel bir cilt … ''

bottom of page